A VI. Regionális újlatin/ latin és orosz nyelvi kiejtési verseny eredményei

2016. márc. 08 Második idegen nyelv mk., dr. Hajdú Zsuzsanna, P. Porst Andrea

2016. március 4-én rendezte iskolánk  Második idegen nyelv munkaközössége a VI. Regionális újlatin/latin és orosz nyelvi kiejtési versenyét 70 tanuló részvételével, akik Baranyán kívül Tolna, Somogy, Fejér és Bács-Kiskun megyéből érkeztek.

A kiejtési versenyen a következő eredmények születtek:

(A Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda több intézményegységéből is érkezett nevezés, ezért iskolánkat a régi nevén jelöltük.)

 

Francia nyelv

1. Fejes Lóránt 11.B

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna

1. Rasztik Szabrina

             Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma – Gabula Júlia

3. Balogh Zita 11.B

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna

Különdíj:

Pallag Kornélia

             Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Wasztlné Horváth Gabriella

Dahn Sophie Emőke 11.C

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna

Bába Viktória

Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Pintérné Zsigmond Katalin

Csikós Balázs

Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Pintérné Zsigmond Katalin

 

Latin nyelv

1. Szőcs Csenge 12.D

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi

1. Lengyel Rita

             Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Berta Annamária

2. Karácsony Dávid

             Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Berta Annamária

3. Mülner Szilveszter 11.D

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi

Dicséret:

Milbacher Dániel 11.D

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi

Andrasek Boglárka

             Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs – László Levente

Katics Renáta 12.D

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi

 

Olasz nyelv

1. Springer Barnabás

             Pécsi Leőwey Klára Gimnázium – Pappné Mádai Gabriella

2. Dinnyési Boglárka 12.B

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva

3. Nastor Alexandra

             Széchényi Ferenc Gimnázium, Barcs – Dibuz-Pávics Judit

Különdíj:

Horváth Eszter 12.E

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva

Kanyuk Flóra 12.B

             PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva

Kertai Csenge

             Széchényi Ferenc Gimnázium, Barcs – Dibuz-Pávics Judit

 

Orosz nyelv

1. Farkas Flóra

             Bajai III. Béla Gimnázium – Gál Krisztina

2. Sárkány Krisztina

Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Aporfi Ágnes

3. Szalai Viktória 11.D

             PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Porst Andrea

Különdíj:

Kereszturi Péter 12.E - Pécsi Orosz Központ különdíja

             PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna

Kapusi Viktória – Babits-Komarov Baráti Kör különdíja

             Pannon Magángimnázium, Dunaújváros – Kovács Katalin

Dicséret:

Gombos Luca

             Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár – Kordé Krisztina

Lukács Lili

             Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár – Kordé Krisztina

 

Spanyol nyelv

1. Csapliczky Vivien 11.B

             PTE  Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Timáné Novacsek Adrienn

2. Gaál Dorottya 12.B

             PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Timáné Novacsek Adrienn

3. Harsányi Noémi

             Pannon Magángimnázium, Dunaújváros – Rabi Andrea

Különdíj:

Incze Patrik

             PTE Deák Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola – Bognár Vasas Dóra

Rohrbacher Éva

             Leőwey Klára Gimnázium, Pécs – Szabados Péter

Jáger Dániel

             Kodály Zoltán Gimnázium, Pécs – Futó Andrea

 

Köszönjük támogatóinknak, hogy lehetővé tették a verseny megszervezését.

 

Támogatóink:

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda (PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium)

Atout France - Francia Idegenforgalmi Hivatal bécsi irodája
Francia Intézet, Budapest

Corvina Kiadó

Ókor folyóirat

Studio Italia

Istituto Italiano di Cultura

Mokos Családi Pincészet (Palkonya)

Orosz Kulturális Központ

Orosz-Magyar Baráti Társaság Pécs

Pécsi Orosz Központ

Mexikói Nagykövetség

Argentin Köztársaság Nagykövetsége

Venezuelai Nagykövetség

Spanyol Nagykövetség

Instituto Cervantes

Perui Köztársaság Főkonzuli Képviselete

Megosztás, e-mailben küldés, nyomtatás


 


Új komment írása










* kommented nem kerül ki azonnal, ám azt rögtön továbbítjuk moderálásra, és ha nem sérti moderálási elveinket, a legrövidebb időn belül itt láthatod