Az Európai Mobilitási Hét és az Autómentes Nap alkalmából a PTE gyakorlóiskolái a Zöld Egyetemmel közösen szervezett programmal népszerűsítették a kerékpáros közlekedést.

A KRESZ park (Páfrány u. 44.) felajánlotta, hogy 2024. szeptember 16-án 9:00-15:00 óráig a PTE Gyakorló Iskolák diákjai ingyenesen kipróbálhatják az ott található eszközöket. A programon a 9.A, 9.B, 10.B és 12.A osztályok vettek részt.

Majoros Márk, 9.B osztályos tanuló rövid beszámolója: „A lehetőséget nagyon jónak tartom, mert a KRESZ szabályait mókás formában lehetett megtanulni a KRESZ táblák és a működő forgalomirányító lámpák segítségével. Egy rövid tájékoztató után sokféle biciklit próbálhattunk ki, például egy kézzel hajthatót vagy egy fordított kormányzású háromkerekűt, amit személyesen is kipróbáltam. Mondhatom, vicces kaland volt hozzászokni! Az osztálytársaim is nagyon élvezték, különösen a vicces és egyedülálló bicikliket, amikkel sokan még sosem találkoztak. Ha jövőre is megrendezésre kerül a program, szívesen részt vennék rajta újra.”

Köszönjük a KRESZ park és a Zöld Egyetem támogatását!

Fotók: Ágoston Vivien, Lőrinczi Adrien, Nádai Csilla, Tarnai Krisztina