A Mobilitási Hét keretében bringás reggelit szerveztek a kerékpárral érkezők számára múlt szerdán. Az esemény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a környezetbarát közlekedési módok fontosságára és ösztönözze az embereket a kerékpározásra.

A program szervezéséhez a PTE Zöld Egyetem Program anyagilag támogatta a rendezvényt. Ezenkívül kis ajándékokat, ajándékcsomagokat is felajánlottak, melyet a kerékpárral érkezők között kisorsoltunk.

Minden biciklivel érkező egy finom reggelit kapott ajándékba, ami friss péksüteményekből, gyümölcsökből és különféle italokból állt. A résztvevők nemcsak finom falatokkal kezdhették a napot, hanem egy barátságos közösségi élménnyel is gazdagodtak, ahol megoszthatták egymással a biciklizés élményeit és tapasztalatait. Tarnai Dóra tanárnő önkénteseivel biztosította a bringás reggelit és a tombolát.

Nógrádi Balázs a LOTUS Team edzője a mountain biking, triatlon és az országúti kerékpározás edzésalapjairól beszél, majd versenyzőink segítségével bemutatta a keréktípusokat. Till József (10.D) a downhill kerékpározásról mesélt, míg a Mecsekre Fel Tájékozódási Futó és Tájkerékpár Club elnöke Pap Viktória tanárnő versenyzőivel bemutatta a tájékozódási kerékpározás elemeit. Wunderlich Tamás a Fittbike SE kerékpárszakosztály és a 35AVG szervízmestere megtanított minket a gyors kerékcserére és a szervizelési tudnivalókat is ismertette.

Pap Viktória tanárnő frappáns gondolatával zárnánk beszámolónkat:

„Nógrádi Balázs és Wunderlich Tamás előadását hallgatva mi is megerősítést kaptunk: jó az irány! Bizony mozogni kell, és bizony a szabadban kell mozogni... és bár egyre nagyobb a kísértés, hogy az életünket komfortosítsuk és elkényelmesedjünk, kell az a hideg szél, kell a perzselő napsütés és kell a havaseső is néha! Egyenesen az arcunkba! Amikor két keréken vagyunk, amikor az erdőben futunk, amikor összesározzunk a cipőnket (és a bicajt), amikor megizzadunk, amikor fájnak az izmaink, amikor fáradtan rogyunk le a vacsora asztalhoz...

Hogy helyre rakjon bennünket, hogy tudjuk kik vagyunk, mire vagyunk képesek, meddig mehetünk el! Hogy a testünk is megtapasztalja mennyi 20, 60, vagy 200 km. Hogy szabadok lehessünk: függetlenek az "anyataxitól", a "sofőrtől", a buszmenetrendtől, a benzináraktól! Hogy mi irányíthassuk az életünket, hogy érezhessük: a sorsunk a mi kezünkben van!”

Ökoiskolaként reméljük, hogy az ilyen események hosszú távon is hozzájárulnak ahhoz, hogy egyre többen válasszák a kerékpározást mindennapi közlekedési eszközként.

Kerékpárosaink, akik a jelenlétükkel élő példával szolgáltak: Pákolicz Gréta (9.A), Szabó Szilárd (11.A), Till József (10.D), Száraz Ármin (11.D) és Vajas Nimród (10.A).

Köszönet a szervezésért Tarnai Dóra és Pap Viktória tanárnőknek, valamint Tarnai Gábor Tanár úrnak, a felajánlásokat és ajándékcsomagokat köszönjük minden támogatónknak!