A tavalyi évben ünnepeltük Pécs és Eszék 50 éves testvérvárosi kapcsolatát, amelyet a két város egy közös futással tett emlékezetessé. A verseny annyira jó hangulatú volt, hogy idén mindkét város szorgalmazta a folytatást. A 100 kilométeres távot négy csapat teljesítette, mindegyik csapatban 20 futóval.

Az egyetem részéről Hári József volt a fő szervező, aki nélkül a szervezés el sem indult volna, és számos helyen megakadt volna. Dr. László Zita az egyetemi hallgatók bevonását segítette, valamint jelentős támogatást nyújtott a papírmunkában és a logisztikában. Az eszéki csapatok is kivették a részüket: a horvát oldalon a részleges biztosítás és az utolsó szakasz megszervezése volt az ő feladatuk. A pécsi csapatokat Dinya Illés (Fittbike SE) vezette, ő jelölte ki a pályát és intézte a logisztikát. Tarnai Gábor (PTE Babits Gimnázium) tolmácsként segítette a gördülékeny lebonyolítást, jelentősen hozzájárulva a rendezvény sikeréhez.

Le a kalappal a versenyzők előtt! Mindvégig szakadó esőben futottak, és a sportolók mindkét oldalról a végletekig kitartottak, önmagukat felülmúlva remek időeredményeket értek el. A verseny négy nagy szakaszból állt, és a befutók sorrendjének összeadásával alakult ki a végső eredmény. Minden csapatban felváltva futott egy lány és egy fiú.

A program ünnepi beszédekkel és egy közös futással kezdődött a Széchenyi téren, majd a tényleges rajt a FEMA-tól indult. Az eredmények izgalmasan alakultak: az elején az eszéki csapat vezetett, de a következő két etapban átvettük a vezetést, és bár a végén az eszékiek még szépítettek, idén ismét a PTE nyert.

Külön köszönet illeti a futókat, akik ebben az ítéletidőben vállalták Pécs város népszerűsítését: a PTE hallgatóit, a PTE Babits Gimnázium diákjait, valamint a Fittbike SE és a Futapécs SE tagjait.

A PTE Babits futócsapatát Szabó Szilárd (11.A), Horváth Gábor (10.D), Maczkó Máté (10.C), Száraz Ármin (11.D), Papné Kiss Erika és Tarnai Gábor képviselte. A volt babitsos hallgatók közül részt vettek: Csőszi Csenge (B osztály), Keszthelyi Ádám és Szabó Dániel (E osztály).

Hajrá Pécs, hajrá Eszék! Hajrá Pécsi Tudományegyetem!

Dinya Illés
elnök (Fittbike SE)

UNIV TV link a Pécs-Eszék futásról.