Iskolánk új, oktatást segítő technikai eszközökhöz és felszerelésekhez jutott a TIOP 1.1.1 pályázat keretében. A korszerű számítógépek beszerelése informatika szakkör keretében történt a 11.E osztály részvételével.

A TIOP 1.1.1 pályázat a pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai eszközök fejlesztésére irányult, mely pályázaton a Pécsi Tudományegyetem - iskolánk fenntartója - eredményesen vett részt. A nyertes pályamunkának köszönhetően több szervezeti egység mellett iskolánk is korszerű eszközökhöz jutott. 13 db tantermi csomag (nagyméretű interaktív tábla, projektor, hordozható számítógép és szoftvercsomag), valamint 19 darab korszerű számítógép és LED TFT monitor, valamint további kisebb értékű innovatív pedagógiai munkát segítő eszköz érkezett.

Az interaktív táblák elosztását igyekeztünk úgy megszervezni, hogy minél több diákunk vehessen részt az ilyen eszközöket igénylő órán. A számítógépeket egyik informatika labortermünkben helyeztük el, melynek gépparkja szorult cserére szorult. Az eszközök kibontásában, összeszerelésében Onódi Emőke tanárnő vezetésével a 11.E osztály lelkes diákjai segítettek.

Fotók: Kerekes András, Magyar Milán