2017. szeptember 14-én este érkeztek meg a dammei partneriskolánk diákjai Pécsre, akiket a 10.C osztály tanulói látnak vendégül egy hétre.

A 26 diák és kísérőik, Bettina Dieler angol szakos tanárnő, valamint Michael Hansen, igazgatóhelyettes ez alkalommal 9 napot töltöttek el városunkban. Itt tartózkodásuk alatt nem csak a mediterrán hangulatú várossal ismerkedtek, hanem ellátogattak egy villányi pincészetbe, valamint a siklósi várba és azt követően a termálfürdőbe is. De a diákok nem csak turisztikai látványosságokat kerestek fel, hanem egy közös projektmunkán is részt vettek, mely az idei tanévben a balett, a zene és a dráma köré épült. Ennek során a Pécsi Nemzeti Színház kulisszái mögé lestek, majd a XI. Nemzetközi Tánctalálkozó alkalmával a Győri Balett „Rómeó és Júlia” című előadását tekintették meg. A rá következő napokban a komplex, tantárgyakon átívelő és felfedeztető feladatok során megismerkedtek tanulóink a balett műfajával, Prokofjev zenéjével és drámapedagógiai foglalkozásokon vettek részt.