A fiatal argentin hölgy, Silvia Veliz és vőlegénye Násztor Péter a Youth For Understanding (YFU) szervezet képviselőjeként tartott interaktív angol nyelvű szakmai tréninget (workshopot) iskolánkban. A központi témák a tolerancia és az interkulturális tanulás voltak.

Köszönjük a fiatal pár elgondoltató és egyben motiváló interaktív óráját és sok boldogságot kívánunk!

A Youth For Understanding (YFU) egy 60 éves múltra visszatekintő nemzetközi, non-profit szervezet, mely fiatalok oktatási csereprogramjainak szervezésére jött létre, több mint 60 országban van jelen a világ összes táján. Világszerte évente mintegy 3500 középiskolás korú diák vesz részt a YFU csereprogramján. A csereprogramon való részvétel a tanulásnak olyan módját segíti elő, mely során a résztvevők saját tapasztalatukon keresztül sajátítják el azokat az értékeket, képességeket, melyek a nyitottabb, toleránsabb világ létrejöttét szorgalmazzák. A tanulás folyamata nem korlátozódik kizárólag a program időtartamára, hanem a résztvevők élményein és kapcsolatain keresztül egy életen át tart. A csereprogram egységes és megbízható működése érdekében minden ország szervezete a nemzetközileg összeállított és elfogadott Nemzetközi Irányelvnek megfelelően működik.

További információ: http://yfu.hu/