Tolnai Ottó alkotóművészete volt a tárgya a 21. Baranya Megyei Irodalmi Versenynek, melyet a szerző is megtisztelt jelenlétével.



A PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnáziuma az országban szinte egyedülállóan vállalja, hogy a kortárs magyar irodalom egy-egy alkotójának életművéből vagy néhány jelentős alkotásából évente irodalmi versenyt rendez. A verseny nemcsak ifjú olvasókat nyer meg a kortárs irodalomnak, hanem lehetővé teszi, hogy a tanulók izgalmas párbeszédet folytassanak a művekkel, egymással, felkészítő tanáraikkal, a zsűriben helyet foglaló szakemberekkel és magukkal az alkotókkal is. Így volt ez idén március 20-án is, amikor a vajdasági magyar irodalom egyik meghatározó alkotóját láttuk vendégül. Tolnai Ottó a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium diákjaival érkezett Pécsre, hogy az első délután a vendégekkel együtt részt vegyen egy városnéző sétán, majd másnap a Babits Gimnáziumban a versenyen beszélgessen a jelenlévőkkel és felolvasson műveiből.



Az idei irodalmi együttlét abból a szempontból is rendkívüli volt, hogy először nyitott a határon túli magyar középiskolák felé, hisz a versenyen induló 12 csapat között a szabadkai gimnázium két csapattal képviseltette magát. A szabadkaiak „jöttek, láttak és győztek”, egyik csapatuk bizonyult a legfelkészültebbnek, megnyerték a versenyt (felkészítő tanáruk Pásztor Valéria). Második lett a Janus Pannonius Gimnázium egyik csapata (felkészítő tanáraik: Radics Ágnes, Kádár Edit, Gilincsek Tímea és Almássyné Balatinácz Éva). Harmadik helyezett a Leőwey Klára Gimnázium egyik csapata (felkészítőjük Mihalik Zsolt), negyedik a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium, ötödik a Babits Gimnázium csapata.



A verseny szakmai rangját emelték a zsűri tagjai: Thomka Beáta, Mekis János a PTE BTK oktatói, Nagy Boglárka, a Jelenkor című folyóirat szerkesztője és Kézdi Éva, a Baranya Megyei Irodalmi Verseny alapító tanára. A versenyzők díjazását és a felkészítő tanárok elismerését a Jelenkor Kiadó és a Korona Könyvkiadó tette lehetővé, a szabadkai vendégek fogadásában pedig a Pécsi Tudományegyetem és a Babits-Komarov Baráti Kör nyújtott támogatást.    



                                                                                              Maul Borbála