Az idei tanévben, 15. alkalommal Szegeden került megrendezésre a „150 éve a pedagógusképzésért - A gyakorlóiskolák a digitális modernizáció és a fenntartható fejlődés útján” című gyakorlóiskolai vezetőtanítók- és tanárok országos módszertani konferenciája. Az április 11-13. között zajló tanácskozás „A tudás és a környezet érték! Együtt többre vagyunk képesek a digitális világban is!” címet kapta, mely egyben kijelölte az előadások témáját is.

A konferencia a gyakorlóiskolák a digitális modernizáció és a fenntartható fejlődés útján tematika mentén a pedagógusjelöltek gyakorlati képzéséhez kapcsolódva a digitális kompetencia fejlesztésének gyakorlati megvalósítási lehetőségeit járta körül, valamint a fenntartható fejlődés témaköréhez mutatott a mindennapokban használható jó gyakorlatokat.
A PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumot iskolánk 10 vezetőtanára és mentortanára képviselte a módszertani konferencián, melyen kollégáink bemutatták a témához kapcsolódó kiemelkedő módszereiket, ötleteiket, bevált jó gyakorlataikat.
A rendezvényt megelőzte a Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének Igazgatói konferenciája, melyen iskolánkat Sulyok Andrea intézményegység-vezető képviselte.
Köszönjük az Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének a meghívást a konferenciára!