Gimnáziumunk Diákönkormányzata adománygyűjtést szervez pécsi és Pécs környéki állatmenhelyek számára.

Az akció során minden évfolyamnak egy hónap áll rendelkezésére állateledel és egyéb hasznos kellékek gyűjtésére.

Elsőként a 9. évfolyamon volt a sor: a diákok összesen 160 kg állateledelt gyűjtöttek össze a Pécsi Morpheus Állatmentő Alapítvány részére. Az osztályok között versenyt hirdettünk, melyet a 9. C osztály nyert meg 65 kilogrammal.

Az adakozó diákok mellett köszönet illet minden tanulót, aki valamilyen módon hozzájárult az akció sikeréhez. Külön köszönet Glück Krisztinának, aki megtervezte az akciót népszerűsítő plakátot, és Szücs Gittának, aki ennek sokszorosításában segített. Mindketten a 12. D osztály tanulói. Ezúttal a 10. évfolyamon a sor, hogy a közösség erejével segítséget nyújtson rászoruló állatok számára.