A Malaca Instituto szervezésében spanyoltanároknak szóló ötnapos intenzív nyelvi és módszertani tanfolyamon vettem részt. Különleges tapasztalat volt többek között azért is, mert a nemzetközi csoportban spanyol ajkú dél-amerikai társaim is akadtak. Az órákat nagyon élveztem és úgy gondolom, hogy az ott tanultakat jól tudom majd alkalmazni a tanítás során.

Spanyolországról szóló civilizációs ismereteim is bővültek. A tanfolyam végeztével néhány napot utazgatással töltöttem. Granadában megnéztem a mesés Alhambrát, ami egy Spanyolország iszlám múltját idéző, mórépítésű erőd és palota. Ellátogattam Marbellába is, a Costa del Sol egyik ékköveként számon tartott andalúz kisvárosba.

Első ízben jelentkeztem EU forrásból támogatott mobilitási programra, ami rendkívüli élményt jelentett számomra és a jövőben is szívesen pályáznék hasonlóra.

A projektet az Európai Bizottság támogatta. A kiadványban (honlapon) megjelentek nem szükségszerűen tükrözik az Európai Bizottság nézeteit.