Pénteken reggel váratlanul megszólalt a tűzjelző, jelezve a tűzriadó gyakorlat kezdetét. Az idei gyakorlat különlegességét a Szent Flórián Önkéntes és Ifjúsági Tűzoltó Egyesület látványos bemutatója adta, mely izgalmas és tanulságos elemekkel gazdagította az eseményt.

A tanulók részletes ismertetőt kaptak arról, hogyan kell megfelelően eljárni a háztartásokban gyakran előforduló tűzesetek, például a kigyulladt olaj vagy zsír oltásakor. A bemutató során láthatták a helyes és helytelen oltási módszereket, melyek életmentő tudást nyújthatnak a mindennapokban. A program végén a diákok maguk is lehetőséget kaptak arra, hogy kipróbálják a poroltó készülék használatát, ami nemcsak szórakoztató élmény volt, hanem fontos gyakorlati tapasztalatot is adott számukra.

Köszönjük a szervezést a PTE Munkabiztonsági Koordinációs Osztály munkatársainak és Csákó Judit tűzvédelmi szakértőnek!