Iskolánk is csatlakozott "A Világ Legnagyobb Tanórája" elnevezésű oktatási projekthez, melyen keresztül minden gyermek megismerheti a fenntartható fejlődést szolgáló Globális Célokat. Ebben a programban minden évben egy-egy téma kerül a középpontba, idén Minőségi oktatás és a Fellépés az éghajlatváltozás ellen globális céllal ismerkedhettek meg a diákok.

2021. október 8-án a 10. C osztályunk ún. "klímareggelit" rendezett, mely során a közös finom reggeli mellett azon is elgondolkozhattak a diákok, hogy az asztalukra került ételek, italok milyen hatással vannak a környezetre és a klímára. A német nyelven zajló program megvalósítói, Hosszú Barbara és Cseh Gabriella tanárnők voltak, akik játékos feladatokkal, kérdőívvel és ismeretfejlesztő videó segítségével hívták fel diákjaik figyelmét a tudatos fogyasztásra, étkezési szokásaik átalakítására.
A program megvalósítását köszönjük a 10. C osztály szüleinek is, akik változatos élelmiszerekkel támogatták a program megvalósítását!