2022. március 10-11-én emlékeztünk meg iskolánk falai közt nemzeti ünnepünkről, az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról.

Csütörtökön a szűk körben rendezett ünnepségről készült felvételt megtekinthetitek itt:

Köszönet a közreműködésért Magasi András és Balásy Szabolcs tanár úrnak, valamint a résztvevő diákoknak: Almájer Fanninak (11. F), Sömenek Lilinek (12. F) és Palovecz Júlianak (10. B).

Pénteken iskolánk tanulói a Baranya Megyei Levéltárba látogattak, ahol a levéltári dolgozók élménypedagógiai tárlatvezetésén az 1848/49-es forradalomhoz kapcsolódó, elsősorban pécsi vagy Pécsett őrzött emlékeket ismerhették meg. A Rét utcai épületben korabeli jegyzőkönyveket, térképeket és a nemzetőrséghez kapcsolódó ismereteket, anyagokat láthattunk, hallhattunk. A Király utcai épületben a nyomdászat mindennapjaiba és a korabeli sajtóból megmaradt emlékekbe nyertünk betekintést, valamint  érdekes eseteket elevenítettek fel kedvünkért az akkori iskolai életből. A Baranya Megyei Levéltár minden dolgozójának ezúton is köszönjük a hasznos és értékes programot, valamint a kiváló szervezést!

1848 Pécsett

Az eseményről készült fotók megtekintehtőek a képre kattintva:

A videót és fotókat készítették: Akaró Rafael (11. D), Nagy Enikő (9. F), Horváth Dominik (10. B), Hosszú Barbara és Varga Gábor.

Az ünnepi alkalomhoz kapcsolódóan iskolaújságunk legújabb cikkét is jó szívvel ajánljuk figyelmükbe: