Iskolánk történelem-informatika szakos középiskolai tanára a Hungarian Studies Association of Canada (Kanadai Magyarságtudományi Társaság) felterjesztésére a kanadai Congress of the Humanities and Social Sciences (Humán és Társadalomtudományok Kongresszusa) doktorandusz kiválósági díját nyerte el. Az idei kongresszus a Montréal-i McGill Egyetemen kerül megrendezésre, hibrid formában. Kollégánk is előadást fog tartani rajta a hungarológiai konferencián A Second Chance: The Canadian Reception of the 1956 Hungarian Refugees from Western Europe (Egy második esély: Az 1956-os magyar menekültek kanadai befogadása Nyugat-Európából).

A mellékelt kép Máté Zsolt előadásán, ugyanezen szervezet 2023-as Torontóban megrendezett konferenciáján készült.