2022. március 23-án a 9. C és 10. C osztályaink megtekintették a "Univerzum, ember, intelligencia" című német nyelvű interaktív vándorkiállítást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem könyvtárában Budapesten.

A Wunderbar Fesztivál országos rendezvénysorozat részeként a Goethe Intézet a Max Plank társasággal karöltve a természettudományok izgalmas világának felfedezésére invitálta a németül tanulókat Magyarország minden tájáról, és változatos tárlatvezetésekkel mutatta be a Németországban elért legújabb és legizgalmasabb kutatási eredményeket.

A megtekintett kiállítás az emberiség alapkérdéseivel foglalkozik öt nagy témakörön keresztül: a világegyetem, az emberiség története, az agy, az antropocén kora és a mesterséges intelligencia tudományos kérdéseit mutatja be.  Tanulóink játékos feladatokkal dolgozták fel a látottakat a Goethe Intézet munkatársainak segítségével.

Dr. Trippó Sándornak, a Goethe Intézet szakreferensének ezúton is köszönjük a szervezést és a közreműködést!

A képeket Jaszenovics Sándor készítette.