Fejes Lóránt 11. B osztályos tanulónk ösztöndíjat nyert Japánba.

A részletekről így nyilatkozott:„A programot GAKKO Project-nek nevezik, és három helyszínen rendezik meg: Tokió, a Duna-delta és Bali. Ezek közül én Tokióban, a Forest Village nevű tábor helyszínén fogok részt venni július 24-től augusztus 4-ig. Az oktatók egyetemi hallgatók lesznek különböző nívós egyetemekről (pl. Yale, Princeton, Duke, Harvard, Oxford stb.), akik mindenkivel a saját érdeklődési területén belül fognak foglalkozni. A tábor fő célja az, hogy a diákoknak a tanulás egy új dimenzióját mutassa meg. A kiírók elsősorban olyan diákokat kerestek, akik a tanulásban, jelenlegi oktatásukban mindig többet kívánnak keresni, és szeretnék tanulmányi gátjaikat letörni. A pályázat részeként először pár kérdésre kellett válaszolni, majd az oktatók, az ún. "sempai"-ok, közül egy felkeresett egy videó interjúban mindegyikünket (az ún. "kohai"-okat). Ezek után most, május elején derült ki az eredmény: teljes ösztöndíjjal, 2016-ban, kohai leszek Japánban.”

További részletek a program honlapján: http://www.gakkoproject.com/welcome