Lóczy István 1957-ben született, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium elvégzése után Szegeden, a József Attila Tudományegyetemen szerzett magyar-történelem szakos tanári diplomát.

Pályakezdőként került Pécsre, a Komarov Gimnázium és Szakközépiskolába, ahol néhány tanévet tanított (1981-1983) csupán. Később a saját alapítású Imedias Kiadóval a Balatonnal kapcsolatos alapműveket, fontos könyveket jelentetett meg és forgalmazott, valamint a magyarországi svábokról szóló klasszikusokat adott ki. Értékmentő és értékőrző multimédiás CD-ROM-jai a Szomszédvárak sorozatban a Nemzetiségek Magyarországon, a Kalotaszeg és Moldvai csángók. Az utóbbi időkben a Bakony-Balaton Geopark partner geotúra-vezetőjeként mutatta be az érdeklődőknek a Balaton, a Káli-medence és a Bakony csodás természeti világát. Szívesen sportolt, hatvan év felett is többször futott félmaratont.

Öntörvényű, mély intellektuális életet élő, igazi alkotó ember volt. Jó szívvel emlékezünk rá, és osztozunk a család fájdalmában.