Kedves Nyolcadik Osztályos Tanulók! Tisztelt Szülők!

A Pécsi Tudományegyetem gazdag hagyományokkal rendelkező gyakorló középiskolája minden tanévben szeretettel várja mindazok érdeklődését és jelentkezését, akik a képességfejlesztéssel összehangolt, a kor követelményeinek megfelelő versenyképes tudás megszerzésére törekszenek, s egy örökösen megújuló, alkotó kedvű közösség tagjai kívánnak lenni.

Fogadják szeretettel az alábbiakban Sulyok Andrea intézményegység-vezető köszöntőjét, valamint tanulóink gondolatait gimnáziumunkról:

Sulyok Andrea
intézményegység-vezető

Diákjaink véleménye a gimnáziumról:

2021. szeptember 18-án, szombaton 8.00 órától váruk minden érdeklődőt szeretettel intézményünk falai között is, ahol osztályprofiljainkat bemutató nyílt napot tartunk. A rendezvényen megismerhetik képzéseinket és feltehetik kérdéseiket a felvételi eljárással, a vizsgakövetelményekkel és az előkészítő foglalkozásokkal kapcsolatban.

A kollégiumi elhelyezés iránt érdeklődőknek nyílt napunkon lehetősége lesz megismerni az iskolánk közelében található Hajnóczy József Kollégium ajánlatát. Képviselőiket a bejárat melletti standon keressék.

Közösségi tereinken kérjük használjanak maszkot, vigyázzunk egymásra!

A nyílt nap programja:

2021.09.18.
szombat

Osztályprofiljaink bemutatkozása

8:00 óra

„B” osztály

4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű emelt óraszámú angol osztály

„C” osztály

4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű  emelt óraszámú német osztály

„E” osztály

4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű  emelt óraszámú matematika-informatika osztály

tornaterem

I. emelet

114. terem

II. emeleti aula

10:00 óra

„A” osztály

4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű

általános sportágismereti és kosárlabda osztály

„Ny” osztály

1+4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű  emelt óraszámú

biológia-fizika vagy

biológia-kémia nyelvi előkészítő osztály

„F” osztály

4 évfolyamos,

az általános kerettantervre épülő, helyi tantervű  emelt óraszámú humán tantárgyak osztály

tornaterem

I. emelet

114. terem

II. emeleti aula

Azok számára, akik nem tudnak megjelenni nyílt napunkon, 2021. szeptember 18-án 12:00 órától elérhetővé tesszük képzési kínálatunkat bemutató részletes tájékoztató anyagunkat a honlapunkon.

Beiskolázással kapcsolatos kérdéseikkel forduljanak bizalommal Hosszú Barbara intézményegységvezető-helyetteshez az alábbi elérhetőségen: írásban a hosszu.barbara@pte.hu e-mail címen vagy telefonon a 06-72/503-656 telefonszámon.