Huszadik alkalommal rendezték meg az Egyesült Arab Emírségekben a fesztivált.

Idén Sheikh Fahim bin Sultan Al Qasimi és Dr. Abdulaziz Al Musallam meghívására Magyarország volt a rendezvény díszvendége. Feladatul kaptam – a több mint 60 magyar kiállítóval közösen szervezett expo – a 21 napig tartó rendezvénysorozat komplex magyar kulturális műsor megszervezését, mindemellett fellépőként is ott lehettem. A majdnem egy hónapos „alkalom” rendkívüli bemutatkozási lehetőséget biztosított, hogy megmutassuk a helyi és nemzetközi közönségnek kis hazánk komplex előadóművészeti kultúráját és hagyományait. Iskolánk több tanulója és tanára is részt vett e rendkívüli kölföldi kulturális eseményen, név szerint: Almájer Fanni, Sebestyén Virág, Kersák Viktória, Rostás Dóra, Simon Krisztina, valamint tanáraink közül: Kopeczky Péter, Révész György és Balásy Szablolcs, valamint kiállítóként Gáspár Gábor. A Dutar produkciót lemezfelvételre is felkérték az ott tartózkodás során, külön köszönetem Kopeczky Péternek, hogy felfogadott alkalmi dobosnak a csapatba (cajon hangszeren). Zenetanár létemre egy szokatlan feleadatot is kellett teljesítenem: több laklommal főztem 50 főre gulyáslevest, melyett a helyek nagy szeretettel és annál még nagyobb étvággyal fogadtak. Minden fellépő nevében büszkén állíthatom: kivételes alkalmunk volt közösségi éneklés és táncolás formájában tolmácsolni több magyar népdalt, valamint népi és tánczenét. Szívből kívánom mindenkinek, hogy átérezze milyen érzés magyar előadónak lenni egy távoli kultúrában.
Balásy Szabolcs
SHARJAH HERITAGE DAYS
művészeti vezető, projektmanager

Külön köszönet és hála:

• A PTE Babits Gimnázium iskolavezetése kivételes támogatása miatt: nélkülük az én munkám töredéke sem valósulhatott volna meg. Külön köszönet SULYOK ANDREA intézményvezető asszony kivételes segítőkészségéért.
  • Sheikh Fahim bin Sultan Al Qasimi uralkodó meghívásáért,
  • Tóth László tiszteletbeli külgazdasági tanácsos úr meghívásáért és bizalmáért
  • Sharjah Institute of Heritage vezetőségének és összes munkatársának.
  • Schneider Virág operatív koordinátor emberfeletti erőfeszítéséért, összes munkájáért
  • Karácsony Andrea, a Karácsony Andrea Couture Collection tulajdonosa részéről az énekesek számára biztosított csodálatos fellépőruhákért,
  • Klotz Edit, a KLOÉ Divatszalon tulajdonosa részéről, az énekesek számára elkészített csodálatos fellépőruhákért,
  • Helbich Erika tulajdonos, a Josephine Szalon támogatásáért, Tatai Kata előadó énekes részére biztosított fellépőruhákért,
  • A Zeneszív évtizedes fő támogatójának a NYITRAI CSOPORT anyagi támogatásáért.
  • VANNET Telekommunikációs Kft. anyagi támogatásáért.
  • A DATA- Busz Kft. ügyvezető – tulajdonosa Brecska Csaba részéről biztosított pontos és biztonságos busz transzferek kivitelezéséért

A GALÉRIAKÉPEKÉRT KATTITS IDE!