2022. december 5-én a 9. A, december 7-én a 11. A, majd 9-én a 10. A osztály Budapesten meglátogatta az osztályprofilba illő BODY WORLDS kiállítást.

A 10. A osztály osztályfőnökének beszámolója a tanulmányi kirándulásról:

Iskolánk 10. A osztályos tanulóival 2022. 12. 09-én, Budapesten jártunk a BODY WORLDS kiállításon. A tárlat egy felejthetetlen utazás a tökéletesen megalkotott emberi test világába. Betekintést nyújt annak szerkezetébe és működésébe.

Az „A” osztályok sportágismereti profiljának megfelelő tanulmányaihoz elengedhetetlen, hasznos információkkal gazdagodtak diákjaink. Egyedi plasztinációs eljárás révén megőrzött valódi emberi testeken keresztül megismerkedtünk az emberi test anatómiájával, a funkcionális rendszerek és szervek egymásra hatásával, működésével, gyakori betegségekkel, a szenvedélybetegségek hosszú távú hatásával, illetve az egészséges életmód fontosságával.

Délután ellátogattunk a Magyar Természettudományi Múzeumba, és még a Vörösmarty téren lévő Karácsonyi Vásár forgatagába is volt időnk belecsöppenni.

Egy tartalmas, hasznos, vidámsággal és élményekkel teli napot töltöttünk el a fővárosban.

Ágoston Vivien

A képeken a 10. A osztály tanulói láthatók.