1883. szeptember 21-én tartották  Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének ősbemutatóját a Nemzeti Színházban.

Az emléknap célja a magyar színházművészet és drámairodalom értékeinek népszerűsítése.

Iskolánk a magyar dráma napját Keresztesi József pécsi író Medvevár című darabja egy részletének bemutatásával ünnepeli, a vírushelyzet miatt szövegolvasó próba formájában.

A darab Janus Pannonius reneszánsz költőnk életének utolsó napjaival foglalkozik, amikor Janus a zendülő főurakkal együtt szembefordul a királlyal, emiatt kegyvesztetté válik. Janus Pannoniusnak menekülnie kellett Mátyás haragja elől.

Velence felé futott, de útközben megbetegedett, és 1472-ben Medveváron elhunyt.

Keresztesi József író darabjának alapötlete, hogy Apollón (Phoebus) isten (a művészet és a Múzsák pártfogója) és Hermész (Mercurius) megelégelik Janus Pannonius hatalomhoz való törleszkedését. Visszahívják mellőle Múzsáját, hiszen így méltatlanná vált az istenek kegyére, és elvesztette művészi hitelét.

Apollón szerepében Szabó Kristóf, Hermész Drinóczi Dávid, a Múzsa Pintér Georgina Réka, Nona, a várbeli szolgáló Ughy Dorina, Janus Pannonius pedig Ahmann Barnabás – a szereplők valamennyien a 10. F osztály tanulói.  A moderátor Strasszer Márton (9.C). Tanulók felkészítő tanára Zsombori Barbara tanárnő.